Who's Who

Select each class or section to view Staff Information:

Headteacher - Miss Harsha Patel

Interim Deputy Headteacher - Inclusion Wed, Thu Fri / Assistant Headteacher - Inclusion Mon, Tue - Ms Janice Doherty 

Interim Deputy Headteacher - Teaching, Learning, Assessment and Curriculum Development – Mon / Tue -  Mrs Victoria Atkin 

Interim Deputy Headteacher / Teaching and Learning (Fri) - Mrs Sharon Plummeridge

Year FEE2, Reception and Nursery -  Miss Anisha Madhewoo

Year 1 & 2 Leader - Miss Tamsin Jones

Year 3 & 4 Leader (0.8) (Mon, Tue, Wed, Thu)Mrs Vicki Atkin

Year 5 & 6 Leader (Mon, Tue, Wed, Thu, Friday) Year 3, 4 (Friday) Leader - Miss Caroline Walsh 

  • Ms Janice Doherty - Teacher
  • Mrs Amya Powell
  • Mrs Armineh Haghnazarian - Learning Partner
  • Ms Tracy Kadondo - Learning Partner 
  • Mrs Zahida Khan (Nursery Nurse)
  • Mrs Laura Moriaty (Learning Partner)
  • Mabel Ify Osejindu 
  • Miss Anisha Madhewoo (Class Teacher)
  • Ms  Dawn Humphryes (Learning Partner)
  • Ms Janice Doherty (Class Teacher)
  • Ms Adriana Vitija (Learning Partner)
  • Ms Rowena Hysenlikaj (SEND Learning Partner)
  • Ms Nila Degamia (SEND Learning Partner)
  • Miss Khatereh Sadegh (Class Teacher)
  • Miss Tracey Kadondo (AM Learning Partner)
  • Mrs Britt Bendixen (SEND Learning Partner)
  • Miss Idil Hamud (Class Teacher)
  • Miss Tracey Kadondo (AM Learning Partner)
  • Mrs Gina Schiavone (SEND Learning Partner)
  • Mrs Fiki Leci (SEND Learning Partner)
  • Miss Tamsin Jones (Class Teacher) 
  • Mrs Yeshi Dimiru (SEND Learning Partner)
  • Mrs Lucy Duggan (Tue-Fri Learning Partner)
  • Miss Priscilla McGuire (Class Teacher) 
  • Mrs Lucy Duggan (Tue-Fri Learning Partner)
  • Mrs Kunbi Eribenne (Class Teacher) 
  • Mrs Lauretta Zekiri (Class Teacher) 
  • Mrs Lucy Duggan (Mon - SEND Learning Partner)
  • Mrs Debbie Thomas (Tue-Fri SEND Learning Partner)
  • Miss Stephanie Sinai (Class Teacher) 
  • Mrs Vicki Atkin (Class Teacher) 
  • Mrs Clare Jewell (SEND Learning Partner)
  • Mrs Kulsham Javid (Class Teacher) 
  • Mr Nicholas Antoniou (Class Teacher) 
  • Ms Caroline Walsh (Class Teacher) 
  • Miss Emma Clayton
  • Mr Simon Savage (Class Teacher) 
  • Mrs Frances Mclean

Other School Staff

Learning Mentor / Attendance - Mrs Teresa Greene

Learning Mentor (0.4) - Mrs Rosemary Martin

MFL - Mrs Gloria Huggins

PE specialist (Dance/ PE) - Mrs Emilia Georgiou

PE specialist - Mr Khalid Ogunleye

Mathematics specialist Learning Partner - Mrs Frances McLean

  • Mrs Donika Arapi - Reading, Phonics specialist area
  • Mr Hany Attalla - Mathematics specialist area

School Business Manager - Mrs Cara Demetriades

Receptionist - Mrs Debra Munroe

Pastoral Care - Mrs Sharon Walton

Children’s Centre Manager - Ms Bow Faulkner-Vara

Information/Admin Officer - Mr Amit Patel

Outreach Worker - Ms Sarah Fitzgerald

Early Years Worker - Ms Hero Said

Crèche worker - Ms Lumni Cakici

Crèche worker - Ms Armineh Haghnazarian

Agency LCJ - Ms Catherine Soloman

Agency LCJ - Ms Serena Bhojwani

Site Manager - Mr Sebastian Mihai

Breakfast Club - Mrs Jane Shepherd

Breakfast Club - Mrs Stacey Parker

After School Club - Mrs Sharon Walton

After School Club - Mrs Debbie Thomas

Mealtime Supervisor - Mrs Jane Shepherd

Mealtime Supervisor - Mrs Stacey Parker

Mealtime Supervisor - Mrs Yeshi Dimiru

Mealtime Supervisor - Mrs Leila Rayane

Mealtime Supervisor - Mrs Fikrije Leci

Mealtime Supervisor - Mrs Britt Bendixen

Mealtime Supervisor - Mrs Lumni Cakici

Mealtime Supervisor - Mrs Elaine Prior

Catering manager - Mrs Gina Edlin

Catering staff - Mrs Getride Mobabini

Catering staff - Mrs Jane Skinner

  • Mr Apdiqani Muse
  • Mrs Adelaide Mahel
  • Mrs Prembai Pindoriya
  • Mrs Lenuta Toma                  
  • Mrs Tejbai Patel                    
  • Mrs Jamna Vekaria

Teacher - Mrs Shakrin Uddin (November 2020)

Learning Partner - Ms Shanice Gidigbi (November 2020)

Learning Partner - Mrs Brigida Gorczyca (January 2021)